Ağaç Dikme Etkinliği

Fakültemiz akademik ve idari personeli ve öğrencilerimiz tarafından Hitit Üniversitesi 10. Yıl Hatıra Ormanına 50 adet fidan dikildi. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Bulut'un da katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz, Çorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden temin edilen 50 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Dünya Ormancılık Haftası kapsamında yapılan etkinlikte Orman İl Müdürlüğü ekipleri fidanların nasıl dikileceğine dair bilgilendirme sonrasında fidanlar dikildi.

Toplumda ağaç sevgisi ve koruma bilincini çerçevesinde ‘dikili bir ağacım olsun’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte yeni yeşil alanları oluşturmak ve çevreye bir katkı sunmak amaçlandı.

Öğretmen adayı olan Fakültemiz öğrencileri, öğrenim süreci boyunca farklı sosyal sorumluluk etkinlikleri yürütmektedirler. Bu etkinlik sayesinde, toplumda ağaç ve orman konusunda duyarlılığı arttırmak, ormanı ve çevreyi koruma gibi değerleri yaşatmak adına tecrübe edindiler.

Fakültemizin misyonu çerçevesinde manevi bir değer olarak gördüğümüz çevrenin korunmasına önemli katkı sağlayan ağaç dikme etkinliğinin gelenekselleşmesi hedeflenmektedir.HIZLI ERİŞİM

Instagram Youtube Twitter Facebook