Çorum İl Müftülüğünden Çanakkale Şehitleri Özel Programı

18 Mart Çanakkale Zaferi’ nin 100. Yılı münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, 81 ilde Çanakkale Şehitleri için özel bir program düzenliyor. 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm Yurtta 18 Mart Çarşamba günü sabah namazını müteaktip aynı anda Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için anma programı düzenlenecek.

Bu münasebetle Çorum İl Müftülüğü Murad-I Rabi Ulu Camiin de 18 Mart Çarşamba günü sabah namazında gençlerle buluşarak Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için özel anma programı düzenleyecektir.

Çorum İl ve İlçelerinin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek olan programda, Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar tesbihatlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edilecek. İlimiz Merkez, Köy görevlileri, K.Kursu Öğreticileri ve cemaatin katkılarıyla Çanakkale Şehitleri için okunan 3554 hatm-i şerifin duası Çorum İl Müftüsü Mehmet AŞIK tarafından yapılacak.

Tüm Yurtta olduğu gibi Çorum İl ve İlçelerin dede gerçekleşecek şehitleri anma programında eller dua için açılacak,  binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.

Sabah namazı ile başlayacak Çanakkale Şehitleri’ ni anma programlarında vatandaşlara Çanakkale savaşında askerlerin yediği tuzsuz buğday çorbası, ikram edilecek.

Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına da gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

ÇORUM İL MÜFTÜLÜĞÜ HIZLI ERİŞİM

Instagram Youtube Twitter Facebook